PL | EN | DE

TFP. Innowacje i Ekologia.

Dostępne produkty TFP

01.dirEct print

zobacz przykładowe realizacje
dirEct print to nic innego jak druk offsetowy z tą zasadniczą różnicą, że podłożem drukowym jest tektura falista (fala E lub fala F). Zatem otrzymujemy jakość druku offsetowego już na arkuszu tektury. Proces szybszy i tańszy niż stosowany dotychczas (kaszerowanie arkusza papieru na tekturę).

02.Flexo HD

zobacz przykładowe realizacje
Dbając o jakość druku naszych opakowań, wprowadziliśmy do oferty najwyższy standard nadruku flexograficznego czyli Flexo HD. Liniatury osiągane w tej technice są zbliżone do jakości druku offsetowego. Fotopolimery przygotowane z liniaturą 57 lpc (ok. 145 lpi) reprodukują punkt rastrowy w sposób do tej pory niespotykany. Płaska i stabilna powierzchnia punktu przenosi farbę z niewyobrażalną wręcz dbałością. Zdjęcia i grafiki z przejściami tonalnymi są dokładnie odwzorowane, cechuje je delikatność przejść tonalnych.

03.Nadruk fleksograficzny

zobacz przykładowe realizacje
Nadruk fleksograficzny to proces wypukłego druku bezpośredniego. Elementem drukującym jest matryca drukowa zwana fotopolimerem. Podłoże drukowe to tektura falista. Fotopolimer w przybliżeniu to duża pieczątka przenosząca farbę z wału rastrowego zwanego aniloxem na powierzchnię tektury. Użyte farby w naszym procesie są farbami wodnymi, utrwalają sie poprzez wchłoniecie w podłoże oraz odparowanie wody (przy pomocy sekcji suszącej).

04.Nadruk offsetowy

zobacz przykładowe realizacje
Nadruk offsetowy to proces druku płaskiego pośredniego. Matrycą jest płaska płyta aluminiowa. Elementy drukujące i niedrukujące są płaskie i znajdują sie na tej samej powierzchni. Farba przekazywana jest z matrycy na element gumowy a dopiero później na papier. Farby użyte w tym procesie są farbami olejowymi, utrwalają sie przez wchłoniecie w podłoże oraz utlenianie (oksydacja).

05.Preprint

Preprint jest to technologia druku fleksograficznego na papierze w roli. Zadruk odbywa sie jeszcze przed założeniem roli papieru na tekturnicy. Zadrukowany papier doklejany jest do pofalowanego flutingu jako wierzchnia warstwa tektury falistej. W dalszej obróbce gotowe arkusze przetwarzane są na maszynach wykrawających.

06.Opakowania wykrawane z tektury falistej

zobacz przykładowe realizacje
Opakowania wykrawane to tzw. opakowania fasonowe. Mogą mieć one naprawdę przeróżne kształty. Powstają na wykrawarkach płaskich bądź rotacyjnych przy pomocy wykrojnika. W zależności od zastosowanego noża na wykrojniku, można uzyskać jednolite cięcie, big bądź też perforację, która będzie pomocna przy zaginaniu klap, otwieraniu pudełka lub odrywaniu części jego elementów.

07.Opakowania wykrawane z tektury Litej

zobacz przykładowe realizacje
Uniwersalność , wysoką wydajność , łatwość obsługi i doskonała jakość produktu. Wykrawanie arkuszy offsetowych z najnowocześniejszą technologią automatycznej korekcji, inteligentnego podajnika i szybkiej wymiany narzędzi.

08.Opakowania klapowe

zobacz przykładowe realizacje
Opakowania klapowe to tzw. klapówki lub opakowania typu American Box. Proces produkcji jest następujący: arkusz tektury z przegnieceniami (bigami) wzdłużnymi jest podawany do maszyny; następnie odbywa sie zadruk (do 3 kolorów) i wycinane są klapy oraz zakładka klejowa. Po tej czynności w dalszym etapie opakowanie jest zaginane aby skleić ze sobą skrajne boki tworząc gotowe pudełko.

09.Tektura falista

zobacz przykładowe realizacje
Podstawowa tektura falista powstaje z połączenia 3 warstw papieru na maszynie zwanej tekturnicą. Środkowa pofalowana warstwa papieru to tzw. fluting. Pofalowanie powstaje poprzez przepuszczenie flutingu przez wały ryflowe (wały z wzdłużną rowkowaną strukturą). To one nadają kształt fali. Do pofalowanej warstwy z góry i od spodu doklejana jest klejem skrobiowym warstwa płaska papieru. Po wysuszeniu wstęgi można rozcinać tekturę falistą na gotowe arkusze.

010.Tektura dwuwarstwowa

Składa się z dwóch warstw papieru: pokrycia i warstwy pofalowanej. Jest doskonałym materiałem do zabezpieczania przed uszkodzeniem w czasie transportu produktów umieszczonych w opakowaniach zbiorczych. Tektura dwuwarstwowa jest również półproduktem do produkcji tektury trzywarstwowej.

Nasze nagrody