Druk – Cyrfa

TFP > Akcesoria i produkty > Druk – Cyrfa


Jesteśmy expertem w zakresie szybkiego druku cyfrowego na tekturze i opakowaniach kartonowych. Zdajemy sobie sprawę z tego jak wielkie pole do popisu stwarza ta metoda, jeśli chodzi o personalizację, dlatego oferujemy możliwości, które zapewnią naszym klientom zupełnie nowy potencjał marketingowy.

Druk cyfrowy to bezdotykowy proces drukowania. Oznacza to, że nie są wymagane żadne oddzielne nośniki druku, ponieważ obraz drukowany jest przesyłany bezpośrednio do prasy drukarskiej za pośrednictwem komputera. W porównaniu z innymi procesami drukowania, takimi jak druk offsetowy lub fleksograficzny, pomijamy pracochłonną konfigurację prasy. Dodatkowo nie musimy zamawiać kosztownych klisz fotopolimerowych.

Typowe zastosowania i zalety druku cyfrowego

Korzyści płynące z druku cyfrowego są ogromne dla dzisiejszego sektora opakowań. Dzięki niemu, można optymalnie realizować małe, średnie, a także duże nakłady w wysokiej jakości druku offsetowego. Niskie koszty przygotowania, przekładają się na niższe koszty w porównaniu z innymi metodami drukowania. Oznacza to, że nie trzeba już składać skonsolidowanych zamówień na duże nakłady ani utrzymywać wysokich stanów magazynowych. To z kolei daje dużą elastyczność i oszczędność w przygotowaniu druku.

Druk cyfrowy jest niezbędny do szybkiego wprowadzenia produktu na rynek, ponieważ umożliwia uzyskanie opłacalnych testowych serii produkcyjnych do badań rynkowych. Ponieważ jest to proces druku bezdotykowego, możliwe są szybkie zmiany obrazu, a tym samym krótszy czas dostawy.