Twoja wizja – nasza kreacja

Opakowanie stanowi nie tylko ochronę produktu. Dobrze wykonane przyciąga uwagę odbiorcy. Istotna jest wysoka jakość materiałów oraz nadruku.

 

TFP jako producent wysokiej klasy opakowań, dostosowuje technologię do wymagań swoich klientów.

W naszej ofercie mamy nadruki Flexo, Offset oraz w technologii cyfrowej.

Dzięki zastosowaniu różnych technologii mamy możliwość zaspokoić potrzeby naszych klientów. Szukamy rozwiązań pozwalających podnieść jakość, wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów samego druku.

 

Nieustannie podnosimy nasze standardy w odniesieniu do procesów wytwórczych, nie zapominając przy tym, jak ważnym elementem jest dbałość o środowisko naturalne. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala naszej firmie ograniczyć emisję odpadów.

Druk Flexo HD na podłożach powlekanych

HD FLEXO to obecnie najwyższa jakość druku wykonana za pomocą cyfrowych płyt fleksograficznych.
Ulepszone płyty pozwalają na bardziej spójny druk niż standardowe. Proces wytwarzania cyfrowych płyt fleksograficznych zapewnia doskonałe rozłożenie farby i właściwe nasycenie kolorów. Dzięki temu zachowujemy żywe kolory marki, ostre i dobrze widoczne teksty, naturalne obrazy i płynne przejścia tonalne (do 3%). Druk fleksograficzny z powodzeniem konkuruje z popularną technologią offsetową.

Druk Flexo na podłożach niepowlekanych

Dzięki jednej z najlepszych i najnowocześniejszych maszyn drukujących na rynku opakowaniowym, możemy drukować aż 7 kolorów na podłożu niepowlekanym. Druk na podłożu niepowlekanym jest automatycznie pozycjonowany – komputer czuwa nad procesem druku i sprawdza z dokładnością do 0.5 mm prawidłowe ułożenie kolorów względem siebie. To wszystko powoduje, że możemy na podłożu niepowlekanym zaproponować liniaturę 32l/cm2. Druk taki musi być odpowiednio przygotowany. Wymaga uwzględnienia niedoskonałości wynikającej z rodzaju podłoża niepowlekanego. Nad tym etapem czuwa nasz dział R&D i jego doskonale przygotowana do tego zadania kadra.

Druk Flexo Standard na podłożach niepowlekanych

Druk ten jest stosowany głównie dla opakowań wymagających prostego nadruku. Naszym klientom ten format wydruku proponujemy głównie w przypadku opakowań zbiorczych – transportowych. Z reguły mamy tu do czynienia z zadrukiem całej powierzchni z jedno- lub dwukolorowym znakiem towarowym. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania na powierzchni grafiki rysowanej.

Offset

Nadruk offsetowy to bardzo zaawansowany technologicznie proces. Zapewnia wysoką jakość wydruku z zachowaniem żywych kolorów

i elementów graficznych wpływających na marketing marki. Offset opłaca się klientom zwłaszcza przy zamówieniu większej ilości opakowań. Wówczas koszt jednostkowy jest niski, a wygląd opakowania – bardzo atrakcyjny.  Poszczególne kolory są drukowane w osobnych etapach, zatem ich odpowiednie połączenie wymaga dokładnego przygotowania projektu.

Farby użyte w procesie druku offsetowego są farbami olejowymi, utrwalają się przez wchłonięcie w podłoże oraz utlenianie.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy zamawiają różne formaty opakowań w stosunkowo niewielkich ilościach. Jest też doskonałym pomysłem dla firm, które potrzebują personalizować każde opakowanie.  Druk cyfrowy opiera się na palecie barw CMYK a jakość wydruku jest zbliżona do druku offsetowego. W procesie drukowania wykorzystywane są farby wodne – ekologiczne, bezwonne, bez dodatku UV. Niewątpliwą zaletą tej techniki drukarskiej jest możliwość wykonania usługi bardzo szybko oraz opcja wydrukowania 1 sztuki.  Wydruki można poddawać dalszym obróbkom introligatorskim.