Druk – Offset

TFP > Akcesoria i produkty > Druk – Offset


Jest to bardzo zaawansowany technologicznie proces, przy pomocy którego powstają najbardziej efektowne nadruki. Wysoką jakość druku oraz żywe kolory zawdzięcza odpowiedniemu przygotowaniu. Cała procedura polega na nakładaniu poszczególnych kolorów w kolejnych etapach.

Druk offsetowy jako pośredni proces druku płaskiego, opiera się na fizycznej zasadzie odpychania oleju i wody. W procesie tym, obszary drukujące i niedrukujące znajdują się prawie na tym samym poziomie. Do druku offsetowego używamy olejowych farb drukarskich o wysokiej lepkości, które utrwalają się poprzez wchłonięcie w podłoże oraz utlenienie. Są one przenoszone na papier przez tak zwany cylinder drukujący i cylinder obciągowy.

Offset opłaca się klientom zwłaszcza przy zamówieniu większej ilości opakowań. Wówczas koszt jednostkowy jest niski, a wygląd opakowania niezwykle atrakcyjny.  Ma on również sens w przypadku mniejszych nakładów, ponieważ koszty początkowe są stosunkowo niskie w porównaniu z drukiem fleksograficznym i niezbędnymi matrycami drukowymi w postaci fotopolimeru.

Tworzymy wrażenia wizualne i dotykowe poprzez uszlachetnianie druku offsetowego. W TFP posiadamy innowacyjny park maszynowy, który wykona dla Państwa nadruki o różnorodnych wykończeniach:

  • Efekt wysokiego połysku, perłowego połysku lub matu, uzyskiwany przy pomocy specjalnych lakierów.
  • Tłoczenia, delikatnie podkreślające elementy graficzne lub tekstowe w druku offsetowym.
  • Cold Stamping , czyli technika druku z użyciem folii cold-stampingowej i odpowiedniego kleju.

Uszlachetnianie druku offsetowego może mieć również miejsce ze względów jakościowych. Lakier dyspersyjny wspomaga na przykład szybsze schnięcie i pomaga zapewnić zwiększoną odporność na ścieranie. Druk offsetowy można również uszlachetnić lakierem antypoślizgowym. Laminowanie chroni również wydruk offsetowy przed uderzeniami mechanicznymi.