Czym się charakteryzują kartony klapowe i jakie mają zastosowanie?

TFP > Blog > Czym się charakteryzują kartony klapowe i jakie mają zastosowanie?


W obecnych czasach chętnie korzystamy z opakowań – nic dziwnego, w końcu okazują się niezawodne nie tylko w celu zabezpieczenia przesyłek, ale również do przechowania przedmiotów podczas przeprowadzki. Chociaż istnieje wiele rodzajów, najczęściej wybieramy kartony klapowe. Czym się charakteryzują? Jakie jest ich zastosowanie? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Kartony klapowe – charakterystyka

Przede wszystkim wyróżniają się prostą i funkcjonalną konstrukcją, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, w szczególności e-commerce. Kartony klapowe można rozpoznać po dwóch dłuższych klapkach górnych oraz nieco krótszych dolnych. Ich prostota pozwala na szybkie i łatwe złożenie, a także zabezpieczenie taśmą klejącą. Wykonuje się je z trwałej i przyjaznej dla środowiska tektury falistej, która zapewnia skuteczną ochronę produktów przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz wstrząsami podczas transportu.

Zastosowanie kartonów klapowych

Jedną z największych zalet tego typu opakowań jest ich wszechstronne zastosowanie. Kartony klapowe doskonale nadają się do wysyłania paczek oraz przechowywania przedmiotów – zarówno drobnych, jak i o nieco większych gabarytach. Można w nie zapakować m.in. produkty spożywcze, książki, biżuterię, kosmetyki, urządzenia elektryczne czy ubrania. W dodatku dzięki tekturze falistej, z której są wykonane, sprawdzą się także jako opakowania dla wyrobów z ceramiki oraz ze szkła.

Jakby tego było mało, kartony klapowe okażą się pomocne w organizacji przestrzeni nie tylko w domu, ale także biurze czy magazynie. Warto je wykorzystać do przechowywania np. dokumentów, sezonowych ubrań czy zabawek. Dzięki temu można zadbać o porządek, a do tego mieć łatwy dostęp do swoich przedmiotów. Dodatkowo warto je podpisać, gdyż pozwoli to na szybsze odnalezienie rzeczy, której aktualnie szukamy.

Potrzebujesz solidnego pudełka? Postaw na ofertę TFP, w której proponujemy nie tylko kartony klapowe dla e-commerce, ale również do sieci handlowych, mięsa i drobiu, warzyw i owoców, a nawet specjalne koperty kurierskie. Sprawdź sam i wybierz opakowanie na miarę swoich potrzeb!